Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

MARK avaldab saladuse: Kuidas võidelda venitusarmidega!

14.08.2017
MARK avaldab saladuse: Kuidas võidelda venitusarmidega!

Hei-hei!

Loodan, et Sinu suvi on olnud sama seiklusterohke kui minul!

Varasemates blogipostitustes olen Sulle rääkinud aknest ja tselluliidist ja kuidas ma nende vastu võidelda aitan. Kui Sa juhtumisi neid lugenud pole, siis leia kindlasti see aeg. Sa ei kahetse!

Täna räägime aga hoopis venitusarmidest.

Öeldakse, et elu pidigi meid triibuliseks muutma!? Kuid, kas see on tõesti vajalik? 
Õige ja korralik nahahooldus koos minuga ulatab Sulle siinkohal abikäe.

Ootamatult tekkinud armitriibustikke ehk striiasid nahal nimetatakse rasedusarmideks (sest väga sageli ilmuvad need raseduse ajal) või venitusarmideks (sest nende tekkepõhjus on seotud naha kiire venimisega). Striiad võivad tekkida ka kulturistidel, kel lihasmass liiga kiiresti kasvab. Tegelikult pole kumbki sugupool nende näotute ja koledate triipude eest kaitstud. Nõme, kas pole?

Kuidas vältida venitusarme?

Parim viis, kuidas venitusarmide teket vältida, on hoida nahka niisutatuna ja nõtkena. Tarbi toiduaineid, milles on ohtralt E-vitamiini (pähklid, kala, spinat jne). C-vitamiini (tsitruselised, tomatid, paprika jne) sisaldavates toiduainetes on tugevad antioksüdandid, mis aitavad kudede vigastamist ennetada. Joo piisavalt vett ja niisuta nahka looduslikke koostisosi sisaldava niisutajaga vähemalt kaks korda päevas.

Venitusarme ehk striiasid on võimalik mitmel moel vähendada ja silmatorkamatumaks muuta, aga nad ei pruugi täielikult ära kaduda. Üldjuhul tekivad venitusarmid siis, kui nahk pole enam piisavalt elastne ja naha sügavamates kihtides toimub rebenemine, kas rasedusest, kiirest kasvust või järsust kaalumuutusest tingitud venituse tõttu.

Minu naturaalsetes näo- ja kehakoorijates olevad õlid – mandliõli, kookosõli – niisutavad Sinu nahka sügavuti ja muudavad selle elastseks ning siidiseks. Seega on need ideaalsed partnerid vältimaks venitusarme.

Kuid see ei ole veel kõik! E-vitamiin uuendab Sinu naharakke ja parandab naha struktuuri.

Ma ei väsi end kordamast ja ütlen seda taas: „Me oleme Sinuga lihtsalt perfect match ❤“

PS! Ära unusta kasutada sooduskoodi #minuMark ja Sinu ostukorv on 20% soodsam!

Kuumade kohtumisteni, kallike!

Sinu MARK